Program

  • stag_lyze
  • stag_bezky
  • stag_cyklistika
  • stag_vylety
  • stag_sdetmi
  • stag_relax
  • stag_poceste


- Chata Rusalka (50 m)         

http://www.rusalka-upa.cz/index.php?page=sauna-masaze

Sauna pro 4 osoby, výřivka pro 4 osoby, solarium, bazen, masáže

- Hotel Javor (100 m)

http://www.hotel-javor.com/nabidka.php

Wellness – venkovní vířivka s celoročním provozem pro romantické večery, infrasauna, letní vyhřívaný bazén s vyhlídkou

- Skimu (5 km)

http://www.skimu.cz/lyzarske-stredisko/sport-centrum/cenik-sportoviste/

Tenisová hala, ricochet, ping-pong, kulečník, sauna, bowling, posilovna, bazen..

- Jánské lázně (15 km)

http://janskelazne.cz/cz/

- Karpacz (20 km)

http://www.karpacz.pl/

Obec Karpacz je typickou horskou obcí, leží v Krkonoších v údolí řeky Łomnice a jejích přítoků na úpatí Sněžky. Tento terén zahrnuje nejatraktivnější východní část horského pásma. Město Karpacz se nachází v nepříliš širokém a strmém údolí Łomnice ve výšce od 480 m do 885 m n.m. Osu aglomerace tvoří 7 km dlouhá, serpentinovitá ulice končící v Bierutowickém sedle ve výšce 820 m n.m.

V Karpaczi..

- Kostel Wang  - Wang kostel byl postaven na konci dvanáctého a třináctého století v jižním Norsku, v městečku Vang, jezerní Wang (norw. Vangsmjösa) a tím odvozuje svůj název. Podobné dřevěné chrámy byly postaveny v období kolem roku 1000. K tomuto dni přežili v Norsku jen 31 a jeden v Horním Karpaczi. V devatenáctém století kostel Wang ukázala jako příliš malé a vyžadují nákladné opravy. Bylo rozhodnuto, aby ho prodat, protože byly povinny vrátit peníze byly půjčky pozor na výstavbu nového chrámu. Tato cenná památka architektury Vikingů, byl zakoupen za 427 označí pruský král Friedrich Wilhelm IV, a to díky úsilí sídlem v Drážďanech norského malíře prof. John Kristian Dahl. Po dokončení studie královského architekta, byl majetek zničen v přepravkách a přepravovány lodí v roce 1841 ve Štětíně, a pak do Královského muzea v Berlíně. Ale král se vzdal uvedení do kostela na ostrově Páv u Berlína a začal ho hledat někam jinam. Díky úsilí hraběnky von Reden Frederica z Bukowca jaro 1842 rok v horách kostela byla přemístěna, aby mohli sloužit luteráni žijící v Harrachově a jeho okolí. Trvalo dlouhou cestu člunem řeky – Odra a devět koňské povozy. Místo ve výstavbě dal hrabě Christian Leopold von Schaffgotschem z Teplic. To je hrana na Černou horu (885 m nm), který je asi v polovině cesty ze dna Karpacz o Sněhurce.

- Anomálie – Místo bez gravitace - Milovníci neobvyklých památek může být viděn v Harrachově v části ulice Strażacka Špindlerovým z ulice ve směru „Wild Waterfall“ Piecuch za hotelem a před mostem na Lomnici. I když se zdá, že tak v tomto bodě šikmé směrem k Lomnici, na přímém úseku silnice auta s vypnutým motorem stejnou jednotku do kopce. Turisté, kteří vykonávají jednoduché fyzikální experimenty zahrnující nalévání vody do ulice, bude vidět, že to je v rozporu se zákony gravitace na vrchol. Podobně láhve nebo plechovky koule, které valí přímo k podání.

- Divoký vodopád - Divoký vodopád, který se nachází u dolní stanice lanovky na Kopa je výsledkem přehradit řeku Lomnici. Je to místo, které velmi často navštěvován turisty a vyfotografovat na pozadí pádu z výšky několika metrů vody. Lomnice je divoká horská řeka, která často ukázala jeho ničivou sílu. V 1816 průtrž mračen v horách vedlo k masivnímu ničení v Miłków a všechny Jelenia Góra.

- Muzeum sportu a hraček

www.muzeumzabawek.pl

- Lázně Golebiewski

http://www.golebiewski.pl/cs/karpacz/spa-wellness